• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü
FELSEFEMİZ

Öğretmenlerimizin ve Yöneticilerimizin; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, Akademilerde aldıkları kazanımları öğrencileriyle paylaşarak okullarına yansıtmaları ve ilçelerinde farkındalık yaratmalarını sağlamak amacıyla yola çıktık.

Geleceğin dünyasında, eğitim alanında paydaşlarımızla birlikte en etkili yol haritasını çizerek ortak aklı en iyi kullanabilme vizyonumuzla, bilgi ve iletişim teknolojileriyle hızla değişen sosyal çevreye başarılı bir şekilde uyum sağlamasını istediğimiz öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen ve yöneticilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak eğitim ekosistemine değer katacağımıza inanıyoruz.


Bu inançla İstanbul Öğretmen Akademileri, 21. yüzyıl çoklu öğrenme modelleri ile yüz yüze ve çevrimiçi harmanlanmış öğrenme ortamı sunarak merkezinde insan olan eğitimin öğretmenlerimize ve yöneticilerimize bütüncül bir yaklaşımla ulaşmasını sağlıyor.

İLKELERİMİZ

Sürekli Mesleki Gelişim: Dünyayı, bilimsel, pedagojik ve teknolojik gelişmeleri, gelişen, yenilenen ve dönüşen toplumun sorun ve gereksinimlerini yakından takip ederek, hep daha iyisini aramaya yönelerek topluma hizmet etmeyi sürekli mesleki gelişim ile yerine getirmeyi benimsiyoruz.

Seçkinlik: Öğretim ve öğrenme yaklaşımlarında analitik titizlik, yüksek standartlar ve yenilik oluşturma çabasındaki bir sorgulama kültürünü öğretmenlerimizin temel nitelikleri haline getirmenin eğitimde seçkinliği gerçekleştirmede en etkili yol olduğuna inanıyoruz.

Çeşitlilik: Eğitmenlerin, akademisyenlerin ve fikirlerin çeşitliliği kaliteyi yükseltecek, kapsamı genişletecek ve eğitim zenginliğini arttıracaktır. Bu nedenle özellikle çeşitli ve kapsayıcı öğrenme topluluklarını teşvik eden ağlarla, üniversitelerle ve kamu yararına çalışan kurumlarla ortak aklı en iyi şekilde kullanarak iş birliği yapmaktayız.

Etki: Gelecek nesil öğretmenlerine yatırım yapıyoruz çünkü etkin bir öğretmen tarafından verilen kaliteli bir eğitimin öğrenci başarısı üzerindeki en büyük etki olduğunun bilincindeyiz. Bu yatırım sayesinde gelecek nesillerde iz bırakacak öğretmenleri arttırma çabasındayız.

Yetkilendirme: Öğretmenlerimizin sürekli mesleki gelişimlerine katkı sağlamanın, eğitimde yenilikçi liderler ve rol modeller olarak öğrencilerine ilham vereceğine inanıyoruz. Bu misyonumuzu benimseyen öğretmenlerimizle eğitim ekosistemimize olumlu katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz.
Murat Mücahit YENTÜR
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü
Ahmet BÜRLÜKKARA
İstanbul Öğretmen Akademileri'nden Sorumlu
İl MEM Şube Müdürü
Hatice Hale YURTTABİR
İstanbul Öğretmen Akademileri
Genel Koordinatörü
Zehra Esra BALKAN
Astronomi ve Uzay Bilimleri
Atölyeleri Koordinatörü
Nesibe ALTINTAŞ
Bir Aktör Olarak Öğretmen
Atölyeleri Koordinatörü
Erhan GENÇ
Edebiyat Akademisi
Koordinatörü
Gülhan Tuba ÇELİK
Edebiyat Atölyeleri
Koordinatörü
Dr. Nurhüda SÖZEN
Eğitimde Yeni Yaklaşımlar
Atölyeleri Koordinatörü
Ayşin KAHRAMANTEKİN
Erken Çocukluk Dönemi
Atölyeleri Koordinatörü
Yasemin BAŞLANTI
İlk Öğretmen Atölyeleri
Koordinatörü
Dr. Aykut KARAHAN
İslam Türk Düşüncesi ve Bilimi
Akademisi Koordinatörü
Sümeyra ŞEKER
Lisan Atölyeleri
Koordinatörü
İlksen KODAL
Müzik Akademisi
Koordinatörü
Emrecan KURANEL
Müzik Atölyeleri
Koordinatörü
Ferhat UZUNBAŞ
Müzik Teknolojileri Atölyeleri
Koordinatörü
Hakan AKA
Özel Eğitim Atölyeleri
Koordinatörü
Betül COŞKUN
Rehberlik Atölyeleri
Koordinatörü
İsmail ERDOĞAN
Sanat Akademisi
Koordinatörü
Asuman GÜZELCE
Sanat Atölyeleri
Koordinatörü
Hasan ÖZDEMİR
Sayısal Bilimler Atölyeleri
Koordinatörü
Serdar ARSLAN
Sinema Akademisi
Koordinatörü
Oğuz AKYOL
Sinema Atölyeleri
Koordinatörü
Dr. Selçuk OSMANOĞLU
Sosyal Bilimler
Akademisi Koordinatörü
Tuba CEBECİ
Teknoloji Atölyeleri
Koordinatörü

Kübra TETİK
Veli Akademisi
Koordinatörü

Dr. Berrin BAYBURT
Yönetici Atölyeleri
Koordinatörü
 
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.