• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü
FELSEFEMİZ

Öğretmenlerimizin ve Yöneticilerimizin; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, Akademilerde aldıkları kazanımları öğrencileriyle paylaşarak okullarına yansıtmaları ve ilçelerinde farkındalık yaratmalarını sağlamak amacıyla yola çıktık.

Geleceğin dünyasında, eğitim alanında paydaşlarımızla birlikte en etkili yol haritasını çizerek ortak aklı en iyi kullanabilme vizyonumuzla, bilgi ve iletişim teknolojileriyle hızla değişen sosyal çevreye başarılı bir şekilde uyum sağlamasını istediğimiz öğrencilerimizi yetiştiren öğretmen ve yöneticilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak eğitim ekosistemine değer katacağımıza inanıyoruz.


Bu inançla İstanbul Öğretmen Akademileri, 21. yüzyıl çoklu öğrenme modelleri ile yüz yüze ve çevrimiçi harmanlanmış öğrenme ortamı sunarak merkezinde insan olan eğitimin öğretmenlerimize ve yöneticilerimize bütüncül bir yaklaşımla ulaşmasını sağlıyor.

İLKELERİMİZ

Sürekli Mesleki Gelişim: Dünyayı, bilimsel, pedagojik ve teknolojik gelişmeleri, gelişen, yenilenen ve dönüşen toplumun sorun ve gereksinimlerini yakından takip ederek, hep daha iyisini aramaya yönelerek topluma hizmet etmeyi sürekli mesleki gelişim ile yerine getirmeyi benimsiyoruz.

Seçkinlik: Öğretim ve öğrenme yaklaşımlarında analitik titizlik, yüksek standartlar ve yenilik oluşturma çabasındaki bir sorgulama kültürünü öğretmenlerimizin temel nitelikleri haline getirmenin eğitimde seçkinliği gerçekleştirmede en etkili yol olduğuna inanıyoruz.

Çeşitlilik: Eğitmenlerin, akademisyenlerin ve fikirlerin çeşitliliği kaliteyi yükseltecek, kapsamı genişletecek ve eğitim zenginliğini arttıracaktır. Bu nedenle özellikle çeşitli ve kapsayıcı öğrenme topluluklarını teşvik eden ağlarla, üniversitelerle ve kamu yararına çalışan kurumlarla ortak aklı en iyi şekilde kullanarak iş birliği yapmaktayız.

Etki: Gelecek nesil öğretmenlerine yatırım yapıyoruz çünkü etkin bir öğretmen tarafından verilen kaliteli bir eğitimin öğrenci başarısı üzerindeki en büyük etki olduğunun bilincindeyiz. Bu yatırım sayesinde gelecek nesillerde iz bırakacak öğretmenleri arttırma çabasındayız.

Yetkilendirme: Öğretmenlerimizin sürekli mesleki gelişimlerine katkı sağlamanın, eğitimde yenilikçi liderler ve rol modeller olarak öğrencilerine ilham vereceğine inanıyoruz. Bu misyonumuzu benimseyen öğretmenlerimizle eğitim ekosistemimize olumlu katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz.
Murat Mücahit YENTÜR
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü


Ahmet BÜRLÜKKARA
İstanbul Öğretmen Akademileri'nden Sorumlu
İl MEM Şube Müdürü


Hatice Hale YURTTABİR
İstanbul Öğretmen Akademileri
Genel Koordinatörü


Zehra Esra BALKAN
Astronomi ve Uzay Bilimleri
Atölyeleri Koordinatörü


Nesibe ALTINTAŞ

Bir Aktör Olarak Öğretmen
Atölyeleri Koordinatörü


Erhan GENÇ

Edebiyat Akademisi
Koordinatörü


Gülhan Tuba ÇELİK

Edebiyat Atölyeleri
Koordinatörü


Dr. Nurhüda SÖZEN

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar
Atölyeleri Koordinatörü


Ayşin KAHRAMANTEKİN

Erken Çocukluk Dönemi
Atölyeleri Koordinatörü


Yasemin BAŞLANTI
İlk Öğretmen Atölyeleri
Koordinatörü


Dr. Aykut KARAHAN

İslam Türk Düşüncesi ve Bilimi
Akademisi Koordinatörü


Sümeyra ŞEKER
Lisan Atölyeleri
Koordinatörü


İlksen KODAL

Müzik Akademisi
Koordinatörü


Emrecan KURANEL

Müzik Atölyeleri
Koordinatörü


Ferhat UZUNBAŞ

Müzik Teknolojileri Atölyeleri
Koordinatörü


Hakan AKA

Özel Eğitim Atölyeleri
Koordinatörü


Betül COŞKUN

Rehberlik Atölyeleri
Koordinatörü


İsmail ERDOĞAN

Sanat Akademisi
Koordinatörü


Asuman GÜZELCE

Sanat Atölyeleri
Koordinatörü


Hasan ÖZDEMİR

Sayısal Bilimler Atölyeleri
Koordinatörü


Serdar ARSLAN
Sinema Akademisi
Koordinatörü


Oğuz AKYOL

Sinema Atölyeleri
Koordinatörü


Dr. Selçuk OSMANOĞLU
Sosyal Bilimler
Akademisi Koordinatörü


Tuba CEBECİ
Teknoloji Atölyeleri
Koordinatörü

Kübra TETİK
Veli Akademisi
Koordinatörü

Dr. Berrin BAYBURT
Yönetici Atölyeleri
Koordinatörü
 
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.