• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Doğa Yürüyüşü Ve Teleskopla Güneş Gözlemi

......ERTELEME .....
Sevgili öğretmenlerimiz,
02 Haziran 2024 pazar günü 11.00 - 15.00 saatleri arasında Neşet Suyu Tabiat Parkı - Sarıyer gerçekleştirmeyi planladığımız Doğa Yürüyüşü ve Teleskopla Güneş Gözlemi atölye - saha çalışmamız o gün gerçekleşecek olan LGS sınavı ve sınavda görevli katılımcı öğretmenlerimizin haklarının kaybolmaması için 01 Haziran 2024 cumartesi gününe ertelenmiştir. Kuralarımız henüz çekilmediğinden başvuru süremiz 27 Mayıs 2024 Pazartesi gününe kadardır.

 DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ve TELESKOPLA GÜNEŞ GÖZLEMİ 

1. ORMANDA GÜZEL BİR SABAH – ‘’ Yaratıcı Drama ile Tanışma ve Isınma – Canlandırma’’

 Eğitimci Uzman: H. Deniz KAYALAR – Bağcılar Yıldıztepe İlkokulu

2. AĞAÇLARIN ARASINDA  - ‘’ Ormanda Bir Dikkatli Yürüyüş – Orman Banyosu / Doğanın İşaretlerini Okuyalım’’ / Bir dal parçası, GÜNEŞ ve Gölge / GÜNEŞ SAATİ Yapımı, Karıncalar, Likenler ve YÖNÜMÜZ...

Eğitimci - Uzman: Z. Esra BALKAN – İst. İl. Mem. Astronomi ve Uzay Bilimleri Atölyeleri Koordinatörü

3.GÖĞE BAKMA DURAĞI : "Doğada Astronomi Sohbeti"

Astronom: Haşim AKTAŞ

4. GÖĞE BAKMA DURAĞI: "Teleskopla Doğada Güneş Gözlemi"

Astronom: Haşim AKTAŞ

5. ORMANDA YERYÜZÜ OKULU : ‘’Yapraktan - Ağaca / Ağaçtan ORMANA - Ağacını Tanı Oyun ‘’

Eğitimci: Yeşim TAPUR – Eyüp Sultan Hacı Osman Toru Anadolu İmam Hatip Lisesi

6. ORMANDA YERYÜZÜ OKULU : ’’ Oryantiring ’’

Eğitimci: İsmail TAPUR – Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi


 Bu etkinliğimizde ;

Görsel panolar ve hayvan tahnitlerinin sergilendiği Biyolojik Çeşitlilik ve Yaban Hayatı Sergisi ziyareti İstanbul İl Tarım ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından gerçekleştirilecektir.

             Sergi sonrası Neşet Suyu yürüyüş parkurunda Tarihi Büyük Bent etrafında birlikte doğa yürüyüşü yapılması planlanmaktadır.

Öğretmenlerimiz toplu taşıma kullanacaklar ve etkinlik alanı olan Neşet Suyu Tabiat Parkına İstanbul Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından servislerle alınacaklard

Katılımcı öğretmenlerimize Tarım ve Orman Bakanlığı  1. Bölge Müdürlüğü tarafından sandviç ve meyve suyu ikramı olacaktır.

 

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.