• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Akademi Başvuruları başlıyor

İstanbul Öğretmen Akademileri ihtiyaçlar doğrultusunda web sitesini yenilemiş ve web adresini https://istanbulakademi.meb.gov.tr olarak güncellemiştir. İstanbul Öğretmen Akademileri 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemi başvuruları; 07.10.2019 Pazartesi günü mesai saatiyle başlayıp, 25.10.2019 Cuma günü saat 24:00'de sonra erecektir. Başvurular 29.10.2019 Salı günü web sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru tarihlerinin bitiminden sonra da İstanbul Öğretmen Akademileri web sitesi üzerinden zaman zamanyeni başvurular alınmaya devam edecektir. Bu sebeple açılacak eğitim ve başvurular hakkında bilgi almak için mutlaka sitemize üye olmalısınız.

Başvurular ve yenilenen web sayfasının kullanımı hakkında aklınıza gelebilecek olan soruların cevaplarını aşağıda sıraladık.

Açılan eğitimleri hangi sayfadan inceleyeceğim?
Başvuruya açılan ve açılması planlanan eğitimlere Akademiler menüsünden seçtiğiniz Akademi sayfasının sağ tarafındaki Akademi Faaliyetleri menüsünden erişebilirsiniz. Faaliyet sayfalarında eğitimlerin; içerik, süre, eğitim günleri, eğitmen, tür, kontenjan sayısı, başvuru sayısı, faaliyet yeri, faaliyet tarihi, başvuru tarihi ve katılımcı grubu gibi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Başvuruya açılan tüm eğitimleri tek bir sayfada görmek istiyorum.
Başvuruya açılan ve açılması planlanan tüm eğitimlere web sitemize Üye Girişi yaptıktan sonra Akademi İşlemleri menüsünün Genel Faaliyet Bilgileri sekmesinde tek sayfa üzerinden sade bir şekilde erişebilirsiniz.  

Akademiyle Atölyenin bir farkı var mı?
12 tane Akademi mevcut olmakla beraber bu Akademilerin eğitim süreleri iki dönem sürmektedir.
Atölyeler akademilerin altında yer almaktadır. Atölyelerin eğitim süreleri 1-2 hafta, bir ay, bir dönem gibi daha kısa sürmektedir.

Akademilere nasıl başvuracağım?
Öncelikle bir eğitime başvuru yapabilmek için, başvurmak istediğiniz eğitimin Başvuru Tarihleri arasında olması gerekmektedir. Eğitimler başvuru süresi açılmadan da ilan edilebilir. İlgilendiğiniz eğitimin başvuru tarihlerini takip etmelisiniz. Hangi Akademi Faaliyetine başvuracağınızı belirledikten sonra seçtiğiniz eğitimin sayfasındaki Faaliyet Bilgileri bölümünün altında yer alan Başvuru Genel Şartlarını okuyup gerekli alanı işaretleyerek Faaliyete Başvurmak İstiyorum Butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Akademilere başvurdum, şimdi istediğim Akademiye kayıt oldum mu?
Başvuranlar arasından çekilecek kura sonucu Asil liste ve Yedek sırası belirlenecektir.

Başvurduğum eğitimden vazgeçtim, kura çıkarsa hakkım yanar mı?
Başvuru süresi içerisinde başvurunuzu web sitemize giriş yaptıktan sonra Akademi İşlemleri menüsünün Faaliyet Başvuru Listesi sekmesinden iptal edebilirsiniz. Resmi mazeret haricinde devamsızlıktan eğitimi sonlandırılan katılımcı 1 sene boyunca Akademilere başvuru yapamaz.

Başvuru sonuçlarını nereden ve ne zaman öğreneceğim?
Başvuru süreleri biten eğitimlerin kura işlemleri başvuru süresinin bitmesinin ardından en geç iki iş günü sonunda Komisyon tarafından sonuçlandırılır. Akademi koordinatörü resmi mail adresinden Asil Listede yer alan başvuru sahiplerine bilgilendirme kısa mesaj ve e-postası gönderir. E-postada eğitimin genel bilgileri yer almakla beraber adaydan son bir onay istenmektedir.

Asil Listede yer alıp kısa mesaj ve e-posta gönderilmesinin ardından dönüş yapmayan Asil Aday ilgili koordinatör tarafından aynı gün mesai bitiminde telefonla aranır, cevap alınamaması durumunda aynı işlemler bir gün sonra tekrarlanıp yine dönüş alınamazsa yedek aday listesinden direkt telefonla aramak suretiyle Asil Listeye ekleme yapılır.

Son onaylar alındıktan sonra Web sitemizde üye olarak bulunan başvuru sahibi Katılımcı olarak yetkilendirilir.

Kura sonucunu kendim takip edemez miyim?
Kura sonuçlandığı gün içerisinde ilgili eğitimin sayfasından kura listesi butonuna basarak ilgili eğitimin tüm kura listesine erişebilirsiniz.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.