• T.C. Millî Eğitim Bakanlığı :: İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü

Geleceğin Sınıfı - Geleceğin Öğretmenleri Eğitim Serisi Başlıyor!


21. yüzyılda eğitimde reform bakış açısıyla birlikte, birçok ülkede eğitimin niteliğinin artırılması; özerklik yaratıcılık ve inovasyonun desteklenmesi için, yenilikçi, öğrenci merkezli ve dijital içerikli uygulamalar öğrenme sistemlerine entegre edilmektedir. Bu kapsamda, yüksek düzeyde performans gösteren öğrencilerin oranını artırmaya yönelik dizayn edilen bu projenin genel amacı, öğrenme ve öğretme sürecinde değişen stilleri destekleyecek yenilikçi bir öğrenme laboratuvarının oluşturulmasını sağlamaktır. Geleceğin sınıfları Future Classroom-FCL olarak adlandırılan bu öğrenme laboratuvarlarında farklı öğrenme alanları desteklenecek ve sürece dahil olacak öğrenci ve öğretmenlerin kilit becerileri geliştirilecektir.

FCL sınıflarında eğitim verecek öğretmenlerin eğitilmesi ve öğrenme etkinliği tasarım sürecini bizzat deneyimleyerek farklı disiplinlerde geleceğin senaryolarını oluşturmalarının ve sınıf ortamında rahatlıkla uygulamalarının sağlanması, geleceğin yenilikçi uygulamalarını merak eden ve okullarında geleceğin sınıflarını oluşturmak isteyen öğretmenlerin farkındalıklarının arttırılması amacıyla "Geleceğin Sınıfı-Geleceğin Öğretmenleri" projesi kapsamında öğretmenlerimize farklı başlıklarda Web 2.0 araçları eğitimleri düzenlenmektedir.

6 farklı başlıkta düzenlenecek eğitimler çevrimiçi ortamda yapılacak olup, tüm Türkiye genelinde başvuruya açıktır. 

19 KASIM 2022 - GELECEĞİN SINIFI-GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİ:DİJİTAL ARAÇLAR 
20 KASIM 2022 - GELECEĞİN SINIFI-GELECEĞİN ÖĞRETMENLERİ:GOOGLE ARAÇLAR
21 KASIM 2022 - CANVA: EĞİTİMDE SUNUM, AFİŞ VE DİJİTAL PANO KULLANIMI
22 KASIM 2022 - OYUNLAŞTIRMA ARAÇLARININ EĞİTİMDE KULLANIMI
23 KASIM 2022 - ONLİNE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ARAÇLARI
25 KASIM 2022 - FCL'DE DERS SENARYOLARI VE AKTİF ÖĞRENME
  • 04.11.2022 17:57
  • |
  • 3137
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak çerezler kullanılmakta ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verileriniz toplanıp işlenmektedir. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı ve kişisel verilerinizi işlememizi kabul etmektesiniz. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı, Aydınlatma Metnimizi ve Kullanıcı Sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.